Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Çad Vizesi Vize işlemleri

Çad Vizesi

  • Hizmet Puanı
  • (5.0)
2-7 Gün Hızlı vize Ödeme kolaylığı
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Çad Vizesi

Çad Hakkında Genel Bilgiler

Çad Kuzey-Orta Afrika'da denize kıyısı olmayan bir ülkedir. Başkenti Encemine olup yaklaşık olarak 1,284,000 kilometrekare yüzölçümüne sahiptir. Sahra Çölü'nün kuzeyinde ve Orta Afrika'nın ortasında yer alır. Tahmini olarak 2022 itibarıyla yaklaşık 17 milyon kişilik bir nüfusa sahiptir. Çad'ın para birimi "Orta Afrika CFA Frangı"dır (XAF). Konuşulan resmi diller Arapça ve Fransızca'dır. Ülkede 100'den fazla yerel dil ve lehçe konuşulmaktadır. İslam, Çad'ın en yaygın dini inancıdır. Ayrıca Hristiyanlık ve yerel dinler de bulunmaktadır. Çad'ın ekonomisi tarım, hayvancılık ve petrol endüstrisi üzerine dayanır. Ancak, yoksulluk ve ekonomik eşitsizlikler ülkede yaygındır.

Çad, çeşitli etnik grupların ve krallıkların geçmişine ev sahipliği yapmıştır. Fransız sömürge dönemi sonrasında 1960 yılında bağımsızlığını kazanmıştır. Sonrasında çeşitli iç savaşlar ve çatışmalar yaşanmıştır. Çad, doğal güzellikleri, vahşi yaşamı ve etnik çeşitliliği ile turistler arasında popüler bir destinasyon değildir. Ancak, Zakouma Milli Parkı gibi korunan alanlar ve Çad Gölü gibi doğal mekanlar ziyaret edilebilir.
Çad, iç ve bölgesel çatışmaların yaşandığı bir ülkedir. Seyahat edenlerin güvenlik uyarılarını dikkate almaları ve seyahatlerini önceden planlamaları önemlidir. Çad, karmaşık etnik ve sosyo-politik dinamiklere sahip bir ülke olup, dikkatli ve özenli bir şekilde ziyaret edilmesi gerekmektedir.

Çad Vizesi

Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaport hamilleri karşılıklı olarak vizeden muaftır. Umumi pasaport hamili Türk vatandaşları vizeye tabidir.

Dikkat!

  • Ülke genelinde, yabancıların fotoğraf çekmesi konusunda hassasiyet bulunmaktadır. Fotoğraf makinesi ve cep telefonu gibi cihazlara el konulabilmektedir. Ayrıca insansız hava araçlarının ülkeye girişi ve kullanımı izne tabidir.
  • Başkent Encemine’nin dışında yerleşim yerlerine özellikle karayoluyla seyahat etmek isteyen yabancılar yerel makamlardan izin almalıdır.
  • Çad’a gitmeden  önce sağlık kontrolünden geçmeli ve sarı humma aşısı yaptırılmalıdır.

Çad Vize Türleri

  • Turistik vize
  • Ticari Vize
  • Çalışma vizesi
  • Aile ve Arkadaş ziyaret vizesi
  • Eğitim Vizesi

Çad  Vize Almak İçin Gerekli Evraklar

Pasaport: Seyahat tarihinden itibaren en az altı ay geçerli ve boş sayfaları olan bir pasaport. Pasaport fotokopisi.
Vize Başvuru Formu: Başvuru sahiplerinin Çad vize formunun çıktısını alması ve okunur bir yazı ile İngilizce olarak doldurması gerekmektedir. Form doldurma işlemleriyle ilgili Happy Turizm Vize - Danışmanlık ofisimizi arayarak yetkilerimizden destek alabilirsiniz.
Fotoğraf: Son altı ay içinde çekilmiş, beyaz arka plan üzerinde, biyometrik özelliklere uygun, 3.5x4.5 cm boyutlarında dört adet fotoğraf.
Sarı Humma Aşı Kartı veya Fotokopisi
Vize Dilekçesi
Seyahat Sağlık Sigortası 
Banka Hesap özeti
Otel ve Uçak rezervasyonu

Çad Acil Vize - Çad Ekspres Vize

Çad Büyükelçiliğin Acil vize veyahut Ekspres vize uygulaması bulunmaktadır. Çad Acil vize, Çad Ekspres vize alımı 2 iş gününde vize sonuçlanmaktadır. Acil Ekspres Çad Vize ücreti, vize ücretinin iki katı olarak alınmaktadır.

Çad Kapıda Vize

Çad ülkesinin kapıda vize uygulaması bulunmamaktadır. Çad kapıda vize verilmemektedir. Pasaportunda vize olmayan kişileri Uçak firmaları uçağa almamaktadırlar. Ankara Çad Büyükelçiliğinden vize almaları gerekmektedir.

Çad Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Çad vize işlem süresi 5-7 iş günüdür. Acil Ekspres vize alımında ise 2 iş günde vize sonuçlanmaktadır. Acil Ekspres Çad Vize ücreti iki katı olarak alınmaktadır.

Çad Vize işlemleri ile ilgili bilgi almak için Happy Turizm Vize - Danışmanlık vize yetkililerimizden bilgi talep edebilirsiniz. Dilerseniz 0(312) 419 56 41 numaralı telefon hattımızdan bize ulaşabilir veya bilgi talebi için bilgi@happyturizm.com e-mail gönderebilirsiniz.

 

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek