Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Singapur Vizesi Vize işlemleri

Singapur Vizesi

  • Hizmet Puanı
  • (5.0)
2-7 Gün Hızlı vize Ödeme kolaylığı
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Singapur Vizesi

Singapur Hakkında Genel Bilgiler

Singapur, Güneydoğu Asya'da bulunan küçük ancak önemli bir ülkedir. Hem ekonomik hem de turizm açısından büyük bir öneme sahiptir. Singapur, Malay Yarımadası'nın güney ucunda, Endonezya'nın Sumatra Adası'nın kuzeyinde yer alır. Kuzeyde Malezya ve güneyde Endonezya ile komşudur. Ülkenin batısında Malakka Boğazı, doğusunda ise Singapur Boğazı bulunmaktadır. Singapur, aynı zamanda bir eyalet olan bir şehir devletidir. Başkenti ve en büyük şehri Singapur Şehri'dir. Ülkenin diğer önemli şehirleri arasında Jurong, Tampines, Bedok ve Bukit Batok bulunmaktadır.

Resmi dili Malayca, Mandarin, Tamil ve İngilizce'dir. Singapur'un çok kültürlü yapısı, farklı etnik grupların bir arada yaşadığı ve farklı dinlerin bir arada barış içinde var olduğu bir ülkedir. Bu nedenle, Singapur'da farklı kültürlere ait festivaller, yemekler ve gelenekler bulunmaktadır. Singapur, dünyanın en gelişmiş ve rekabetçi ekonomilerinden birine sahiptir. Finans, ticaret, gemi inşa, liman hizmetleri ve turizm gibi sektörler ekonominin temelini oluşturur. Ülke, dünya çapında bir finans merkezi olarak tanınır ve uluslararası şirketlerin birçok şubesine ev sahipliği yapar.

Singapur, modern mimari, lüks alışveriş merkezleri, yeşil parklar ve tarihi yerlerle doludur. Ülkenin en ünlü turistik yerleri arasında Marina Bay Sands, Gardens by the Bay, Sentosa Adası, Universal Studios Singapore, Singapore Zoo ve Merlion Park bulunmaktadır. Ayrıca, ülkenin kültürel mirasını keşfetmek için Chinatown, Little India ve Kampong Glam gibi bölgeleri ziyaret edebilirsiniz.

Singapur, son derece gelişmiş bir ulaşım ağına sahiptir. Metro, otobüs ve taksi gibi toplu taşıma araçları yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca, dünyanın en işlek havaalanlarından biri olan Changi Havalimanı, Singapur'u dünya genelindeki diğer şehirlere bağlar.

Singapur, düşük suç oranları ve yüksek yaşam standartlarıyla bilinir. Ülke, modern sağlık hizmetleri ve hijyen standartlarına sahiptir. Seyahat edenlerin temel sağlık tedbirlerini alması ve seyahat sigortası yaptırması önerilir.

Singapur Vize İşlemleri

Singapur’a seyahat edecek T.C. vatandaşları, 30 güne kadar turistik ziyaretleri için vizeden muaftır. Daha fazla süreyle ülkede kalmak isteyen kişilerin, 30 günlük sürenin bitiminden önce ilgili Singapur makamlarına başvurarak vizesiz kalış sürelerini uzatmaları (gerekçenin belgelendirilmesi suretiyle, 90 güne kadar mümkün olabilmektedir) veya statülerine uygun bir ikamet izni temin etmeleri gerekmektedir.

Dikkat! Singapur ve diğer Güney Doğu Asya ülkeleri, pasaportlarında altı aydan daha az geçerlilik süresi bulunan kişilerin ülkeye girişine hiçbir şekilde izin vermemektedir. Vatandaşlarımızın bu açıdan mağdur olmamaları için seyahat planlarını yapmadan önce pasaportlarının geçerlilik sürelerini kontrol etmeleri ve ihtiyaç duyulduğu takdirde pasaportlarını yeniletmeleri gerekmektedir.

Singapur Vize Türleri

Turistik  Vize: Singapur’u turistik amaçlı ziyaret etmek isteyen yabancı uyruklu ziyaretçiler, turist vizesi almak zorundadır. Turist vizeleri genellikle 30 güne kadar geçerlidir.
Öğrenci Vizesi: Singapur’daki bir eğitim kurumunda eğitim görmek isteyen öğrenciler, öğrenci vizesi almak zorundadır. Öğrenci vizeleri, öğrencilerin Singapur’da eğitim almalarına izin verir.
Ticari Vize: Singapur’da çalışmak veya iş amaçlı ziyaret etmek isteyen yabancı uyruklu ziyaretçiler, iş vizesi almak zorundadır. İş vizeleri genellikle 60 güne kadar geçerlidir.
Çalışma izinleri: Singapur’da çalışmak isteyen yabancı uyruklu kişiler, bir işveren tarafından iş teklifi alması ve çalışma izni başvurusunda bulunması gerekmektedir. Çalışma izinleri genellikle 1-2 yıla kadar geçerlidir.
Daimi ikamet: Singapur’da daimi ikamet izni almak isteyen yabancı uyruklu kişiler, belirli kriterleri karşılamaları ve başvuru sürecini tamamlamaları gerekmektedir. Daimi ikamet izni, Singapur’da sürekli olarak yaşama ve çalışma izni verir.

**Singapur vizesi için öncelikle vize türlerini inceleyerek sizin için en uygun vize türünü belirleyip ona göre başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz.

Singapur Vizesi için Gerekli Evraklar

  • Pasaport: Pasaportun seyahat tarihinden itibaren en az altı ay geçerli olması ve boş sayfalarının olması gerektiğini unutmayınız.
  • Fotoğraf: Singapur vizesi için gerekli fotoğrafların ölçüsü genellikle 35×45 mm'dir. Bu fotoğrafların son altı ay içinde çekilmiş ve güncel olması önemlidir. Başvuru dosyasına eklemek için en az 2 adet fotoğraf hazırlanmalıdır.
  • Vize başvuru formu: Singapur vize başvuru formu için Happy Turizm Vize - Danışmanlık uzmanlarımıza ulaşmanız halinde size yardımcı olacaklardır. 0(312) 419 56 41 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.
  • Seyahat Sağlık Sigortası: Başvuru dosyasına bu sigortanın poliçesi eklenmelidir. Seyahat sağlık sigortası için Happy Turizm Vize - Danışmanlık uzmanlarımıza ulaşmanız halinde size yardımcı olacaklardır. 0(312) 419 56 41 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.
  • Seyahat belgeleri (Uçak vb. bilet ya da rezervasyonları)
  • Konaklama ve/veya dönüş biletleri
  • Finansal belgeler (örneğin, banka hesap dökümü, maaş bordrosu)
  • Vize Ücreti

Singapur Vize Ne zaman Çıkar

Singapur vize başvurusu işlem süresi genellikle 3-5 iş günüdür. Başvuru sonucunuzun olumlu veya olumsuz olması durumunda, size bildirim yapılacaktır.

Singapur Vize işlemleri ile ilgili bilgi almak için Happy Turizm Vize - Danışmanlık vize yetkililerimizden bilgi talep edebilirsiniz. Dilerseniz 0(312) 419 56 41 numaralı telefon hattımızdan bize ulaşabilir veya bilgi talebi için bilgi@happyturizm.com e-mail gönderebilirsiniz.

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek