Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Paraguay Vizesi Vize işlemleri

Paraguay Vizesi

  • Hizmet Puanı
  • (5.0)
2-7 Gün Hızlı vize Ödeme kolaylığı
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Paraguay Vizesi

Paraguay Hakkında Genel Bilgiler

Paraguay, Güney Amerika'nın iç kesimlerinde, Arjantin, Brezilya ve Bolivya ile komşu olan bir ülkedir. "Güney Amerika'nın Kalbi" olarak da bilinen Paraguay, zengin tarihi, doğal güzellikleri ve kültürel çeşitliliğiyle dikkat çeker.

Paraguay, Güney Amerika'nın ortasında, Paraguay Nehri boyunca yer alır. Başkenti Asunción'dur, aynı zamanda ülkenin en büyük şehri olan Asunción, Paraguay Nehri'nin kıyısında bulunur. Paraguay'ın nüfusu yaklaşık olarak 7 milyon civarındadır. Ülkenin resmi dili İspanyolcadır, ancak yerli Guarani dili de geniş bir şekilde konuşulur ve Paraguay'ın ikinci resmi dilidir. Paraguay'ın ekonomisi tarıma dayalıdır, özellikle soya fasulyesi ve et ihracatı önemli gelir kaynaklarıdır. Ülkenin para birimi Paraguay Guarani'sidir.

Paraguay, yerli Guaraní halkının yaşadığı bölgelerde başlayan zengin bir tarihe sahiptir. 16. yüzyılda İspanyol kolonizasyonuyla birlikte modern Paraguay devleti şekillenmeye başladı. Paraguay kültürü, yerli, İspanyol ve Avrupa göçmenlerinin etkileşimiyle şekillenmiştir. Paraguay'ın geleneksel müziği ve dansları, yerel festivallerde ve törenlerde önemli bir yer tutar.

Paraguay, doğal güzellikleri ve tarihi mirasıyla turistler için çekici bir destinasyondur. Iguazu Şelaleleri, Paraguay'ın doğusundaki sınırında yer alır ve muhteşem manzaralar sunar. Jesús de Tavarangue ve Trinidad Jesuit Misyonları, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan tarihi ve kültürel öneme sahip yerlerdir. Asunción'da bulunan Cabildo, 16. yüzyılda inşa edilmiş ve Paraguay'ın tarihini ve kültürünü sergileyen bir müze olarak hizmet vermektedir.

Paraguay genel olarak güvenli bir seyahat destinasyonudur, ancak seyahat ederken dikkatli olmak her zaman önemlidir. Büyük şehirlerde ve turistik bölgelerde dikkatli olmak, çalıntı veya suç riskini azaltmaya yardımcı olabilir. Ayrıca, sağlık ve güvenlik konularında seyahat uyarılarını dikkate almak önemlidir.

Paraguay, doğal güzellikleri, zengin tarihi ve kültürel çeşitliliğiyle Güney Amerika'nın önemli bir ülkesidir. Turistler için keşfedilecek birçok yer ve deneyim sunar.

Paraguay Vize İşlemleri

Paraguay’a seyahat edecek Türk vatandaşları Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi olmaları fark etmeksizin 180 gün içerisinde 90 güne kadar olan ziyaretlerinde vizeden muaftır.

Paraguay’a Seyahat Etmek İçin Gereken Evraklar

Paraguay için 90 gün süreyle ziyaretlerde vize talep edilmese de seyahatte bulundurulması gereken evraklar olacaktır. Bu evraklar şu şekildedir.

Pasaport (Seyahat dönüşünden itibaren 6 ay geçerli)

Nüfus cüzdan fotokopisi

Konaklama belgeleri (Otel vb. rezervasyonları)

Seyahat belgeleri (Uçak vb. bilet veya rezervasyonları)

Seyahat sağlık sigortası (Opsiyonel)

• Sarı humma aşı kartı: Seyahatenize çıkmadan önce sarı humma aşısı yaptırmalı ve aşı kartınızı yanınızda taşımalısınız. Sarı Humma Aşısını Sağlık Bakanlığı İl Hudut birimlerinde, Havaalanlarında ve Sınır Kapılarında yaptırabilirsiniz.

Paraguay Vize işlemleri ile ilgili bilgi almak için Happy Turizm Vize - Danışmanlık vize yetkililerimizden bilgi talep edebilirsiniz. Dilerseniz 0(312) 419 56 41 numaralı telefon hattımızdan bize ulaşabilir veya bilgi talebi için bilgi@happyturizm.com e-mail gönderebilirsiniz.

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek