Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Honduras Vizesi Vize işlemleri

Honduras Vizesi

  • Hizmet Puanı
  • (5.0)
2-7 Gün Hizli vize Ödeme kolayligi
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Honduras Vizesi

Honduras Hakkında Genel Bilgiler

Orta Amerika'nın kalbinde, Karayipler ile Pasifik Okyanusu'nun kucakladığı bir coğrafyada yer alan Honduras, doğal güzellikleri, tarihi zenginlikleri ve canlı kültürüyle benzersiz bir ülkedir. İspanyolca'nın melodisiyle dolu sokakları, renkli pazarları ve ırmaklarıyla dolu doğası, ziyaretçilere unutulmaz bir deneyim sunar.

Honduras'ın toprakları, Mayalar ve diğer yerli uygarlıkların izlerini taşır. Maya kalıntıları, özellikle Copan'daki antik siteler, tarih severler için büyüleyici bir keşif rotası sunar. Bu kalıntılar, binlerce yıllık tarihin izlerini taşıyan heykeller, piramitler ve olağanüstü oymalarla doludur.

Ülkenin doğal güzellikleri, turistler için bir başka cazibe merkezidir. Beyaz kumsallar, berrak sular ve tropikal ormanlar, dinlenme ve macera için mükemmel bir ortam sunar. Honduras'ın kıyıları, dalgaları seven sörfçüler için de ideal bir mekandır. Ülkenin iç kesimlerinde ise dağlar, nehirler ve şelaleler keşfedilmeyi bekler.

Honduras'ın başkenti Tegucigalpa, canlı bir şehir hayatına sahiptir. Tarihi binalar, müzeler ve lezzetli yemeklerle dolu restoranlar, şehri keşfetmek için ziyaretçilere çeşitli olanaklar sunar. Ülkenin diğer büyük şehirleri arasında San Pedro Sula ve La Ceiba da bulunmaktadır.

Honduras'ın ekonomisi tarıma dayalıdır. Kahve, muz, kakao ve deniz ürünleri gibi tarım ürünleri, ülkenin ana gelir kaynakları arasındadır. Ancak, yoksulluk ve işsizlik gibi sosyo-ekonomik sorunlar da hala varlığını sürdürmektedir.

Ülkenin kültürü, yerel geleneklerin, İspanyol etkisinin ve yerli Amerikan mirasının bir karışımıdır. Honduras'ın müziği ve dansları, enerjik ritimleriyle dikkat çeker. El sanatları da önemli bir yer tutar ve renkli dokumalar, seramikler ve ahşap oymacılığı ünlüdür.

Ancak Honduras, bazı güvenlik endişeleriyle de karşı karşıyadır. Suç oranları yüksek olabilir ve bazı bölgelerde seyahat ederken dikkatli olmak önemlidir. Yine de, doğal güzellikleri, tarihi zenginlikleri ve canlı kültürüyle Honduras, keşfedilmeyi bekleyen bir cennet olarak ziyaretçilerini bekliyor.

Honduras Vize İşlemleri

Diplomatik, hizmet, hususi ve umuma mahsus pasaportlar 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerde vizeden muaftır.

Dikkat! Tropikal iklimin yaşandığı Honduras’ta Haziran-Kasım döneminde fırtına ve kasırgalar görülebilmektedir. Bu dönemde ülkeye seyahat edecek vatandaşlarımızın hava durumunu önceden kontrol etmeleri yararlı olacaktır.

Dikkat!  Yüksek suç oranları nedeniyle, bu ülkeyi ziyaret edecek vatandaşlarımızın güvenlikleri konusunda duyarlı olmaları ve özellikle geceleri kent merkezleri dışındaki bölgelere gitmemeleri tavsiye edilmektedir.

Honduras’a Gitmek İçin Gereken Evraklar

Honduras ziyaretleri için vize gerekmese de ülke girişlerinde kontrol edilen bazı evraklar vardır. Bu evraklar şu şekildedir:

Pasaport (Seyahat bitiminden itibaren 6 ay daha geçerliliği olan)
Nüfus cüzdan fotokopisi
Konaklama yeri rezervasyonları
Seyahat belgeleri (Bilet, rezervasyon vb.)
Seyahat sağlık sigortası
Seyahate çıkılmadan önce aşı yaptırılması da gereklidir.

Honduras‘da Bilmeniz Gerekenler

  • Taksi kullanmayı tercih edecekseniz binmeden önce pazarlık yapabilirisiniz. 
  • Yerlilerin yaşadığı Honduras’ta, yerlilere yaklaşırken dikkat etmenizi özellikle bazı kabilelerin hala vahşi olabileceğini de unutamamanızı bu nedenle de rehber eşliğinde gezilere dahil olmanızı öneririz.
  • Ülkeye gitmeden önce gerekli aşıları yaptırmanız gerekmektedir.

Honduras' ta 90 günden fazla kalmak istiyorsanız vize almanız gerekmektedir. Honduras vize işlemleri ile ilgili bilgi almak için Happy Turizm Vize - Danışmanlık vize yetkililerimizden bilgi talep edebilirsiniz. Dilerseniz 0(312) 419 56 41 numaralı telefon hattımızdan bize ulaşabilir veya bilgi talebi için bilgi@happyturizm.com e-mail gönderebilirsiniz.

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek