Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

İsrail Vizesi Vize işlemleri

İsrail Vizesi Nasıl Alınır?

 • Hizmet Puanı
 • (5.0)
2-7 Gün Hızlı vize Ödeme kolaylığı
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

İsrail Vizesi Nasıl Alınır?

Sayfamızda 2024 yılına ait başvuru prosedürleri, İsrail vize başvuru formu, İsrail vize ücreti, İsrail vizesi sonuçlanma süresi hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz. 
İsrail Devleti ile Türkiye Devleti arasında vize muafiyeti Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerini kapsamamaktadır. Bununla birlikte Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahipleri İsrail’e gerçekleştirecekleri 90 güne kadar seyahatlerinde vizeden muaftırlar.
Dikkat! Filistin’e ziyaret gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının aynı şekilde İsrail Vizesi alması gerekmektedir. Filistin için ayrı bir vize bulunmamaktadır. 
Dikkat! Pasaportunda İsrail vizesi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ve diğer yabancıların, İran, Libya, Suriye, Kuveyt, Lübnan, Suudi Arabistan, Sudan ve Yemen’e giriş yapmalarına izin verilmemektedir.

İsrail Vize Türleri

İsrail vize başvurusu için gerekli evraklar vize türüne ve başvuru sahibinin mesleki durumuna göre farklılık gösterir. İsrail vizesi;

 •  B/2 Ziyaretçi Vizesi (İsrail Turist Vizesi, İsrail Ticari Vize, İsrail Aile Ziyaret Vizesi)
 •  A/1 Geçici Konaklama Vizesi 
 •  A/2 Öğrenci Vizesi
 •  A/3 Din İnsanı Vizesi
 •  B/1 Çalışma Vizesi

olarak kategorize edilmektedir. Kısa süreli İsrail vizenizle İsrail’de 3 ay içerisinde 30 gün kalabilirsiniz. Başvurunuzu yapmadan önce durumuza uygun vize evraklarının güncel listesini öğrenmek için bilgi@happyturizm.com adresinden yetkilimizle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

İsrail Vizesi Nasıl Alınır?

İsrail Büyükelçiliği ve İsrail Başkonsolosluğunun yetki alanı sınırlaması bulunmamaktadır. Bu nedenle Türkiye’de hangi şehirde ikamet ederseniz edin İsrail veya Filistin’e yapacağınız seyahatler için İsrail vizenizi Happy Turizm Vize - Danışmanlık ile alabilirsiniz. İsrail Konsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda başvuru sahibinin şahsen başvuru yapmasını talep edebilir. Bu durumda sizi bilgilendirmekteyiz.  Evraklarınızı ofisimize kargo ile göndermeniz vize işlemlerinizi başlatmamız için yeterli olacaktır. 

İsrail Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İsrail vizesi için hangi vize türünde olursa olsun başvuru sahiplerinin hazırlaması gereken zorunlu evraklar; İsrail Vize Başvuru Formu, seyahat bitiminden itibaren en az 6 ay geçerliliği ve minimum 2 boş sayfası olan Pasaport ve son 1 yıl içerisinde çekilmiş 5X5 cm ebatlarında vesikalık fotoğraftır. Eğer İsrail vizesine başvuru yapan kişi bir çalışan ise; maaş bordrosu, SGK Hizmet Dökümü, SGK İşe Giriş Bildirgesi, çalıştığı iş yerine ait şirket evrakları (Ticaret Odası Sicil Kaydı fotokopisi, Vergi Levhası, İmza Sirküleri) İsrail’de tanıdığı varsa o kişiden alınan davet mektubu, otel rezervasyonu, gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu, seyahatini karşılamaya yetecek para miktarının yer aldığı banka hesabına ait döküm, turizm acentesiyle tura gidilecekse gezi programı, ve varsa tapu belgesi, Ticari vize başvurularında ise; iş yerinden alınan görevlendirme yazısı, İsrail’deki şirketin gönderdiği davet mektubu, Türkiye’deki şirketin Ticaret Odası Sicil Kaydı sunulmalıdır. Ticari vize başvurularında şirketin antetli kağıdına yazılan vize talep dilekçesi de dosyaya eklenmelidir. Eğitim vizesi başvurularında ise; kişi eğitim aldığı üniversiteden öğrenci belgesi, İsrail’deki okuldan kabul yazısı ve burslu gidecekse burs aldığını gösterir belge sunmalıdır.

İsrail Vize Başvuru Formu

İsrail vize başvurularında en önemli aşamalardan biri de İsrail Vize Başvuru Formu’nu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmaktır. Vize başvuru formu İngilizce ve Türkçe olarak doldurulabilmektedir. Vize yetkilileri başvuru sahibiyle ilgili bilgiyi bu form aracılığıyla edindiği için bilgilerin gerçeğe uygun doğru ve eksiksiz olması önemlidir. Zira, vize yetkilisi bu bilgileri belgeleriyle kanıtlamanızı isteyecektir. Eğer formdaki bilgiler ile belgeleriniz birbirine uymazsa vizenizin olumsuz sonuçlanabileceğini unutmayınız. Form tükenmez kalemle ve büyük harflerle doldurulmalıdır. Formun 16. maddesinden ise İsrail’de bulunduğunuz süre içinde çalışmayacağınızı, vizenizin bitiminde İsrail’den ayrılacağınızı ve seyahat amacınızı içermeyen faaliyetlerden bulunmayacağınızı taahhüt etmeniz gerekecektir. Formu doldurma işlemi bittikten sonra ilgili bölümü fotoğrafınızı yapıştırıp, imzanızı atarak İsrail Vize Başvuru Formunuzu dosyanıza ekleyebilirsiniz. İsrail vize başvuru formuna atacağınız imza ile pasaportunuzdaki imzanın aynı olmasına özen gösteriniz. İsrail vize başvuru formunun İsrail Konsolosluğunun belirlediği yönergelere uygun doldurulması konusunda destek sağlamaktayız. 

İsrail Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İsrail Vize İşlemleri evrakların İsrail Büyükelçiliği ve İsrail Başkonsolosluğu’na teslim edilmesinin ardından ortalama olarak 7-15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. İsrail Konsolosluğunun yoğun olduğu tarihlerde ve Türkiye’den yabancı pasaportlarla yapılan başvurulardan işlem süreleri uzayabilmektedir.  İsrail Konsolosluğu resmi tatil günlerinde hizmet vermediğinden bu tarihlere denk gelen vize başvuruları uzun sürede sonuçlanabilmektedir. Ayrıca vize yetkilisi başvurunuzu değerlendirme aşamasındayken ek evrak talep ederse bu durumda da vizenizin sonuçlanması uzayabilir. Bu nedenle vize başvurusu sırasında evraklarınızın eksiksiz ve doğru bir şekilde olmasına özen göstermenizi tavsiye ederiz. İsrail Başkonsolosluğu ve Büyükelçiliği’ndeki yoğunluk ve sistemdeki güncellemelerde vize işlemlerinin uzun sürede sonuçlanmasına neden olabilir. Bu nedenle İsrail Vizenizin seyahat tarihinizde elinizde olmasını isterseniz seyahatinizden en az 20 gün, en geç 3 ay önce yapmanızı tavsiye ederiz.

İsrail Vize Reddi

İsrail vizesi başvurularında evraklarınızı sunmuş olmanız ya da vize ücretinizi yatırmış olmanız vizenizin kesin olarak olumlu sonuçlanacağı anlamına gelmez. Konsolosluk yetkilisi vizenize reddetme yetkisine sahiptir. Böyle durumlarda vize ücretinizin geri ödenmeyeceğini bilmenizi isteriz. İsrail vizesi çok değişik nedenlerle olumsuz sonuçlanabilir. Örneğin, İsrail vize başvurularında kişinin seyahat amacına uygun vizeye başvuru yapması ve bu vize türü için gerekli evrakları hazırlaması gerekmektedir. Seyahat amacınıza aykırı evrakların sunulmasın vizenizin reddine neden olacaktır. Ayrıca konsolosluk yetkilisi, vize sürenizin bitiminde İsrail’den ayrılacağınıza kanaat getirmezse, evraklarınızı eksik bulursa ya da maddi imkanınızın seyahatinizi gerçekleştirmenize yetmeyeceğini düşünürse vizenizi reddedebilir. Vizenizin benzer nedenlerle reddedilmesini istemezseniz danışmanlık almanızı tavsiye ederiz. Happy Turizm Vize - Danışmanlık vizenizin reddedilmemesi için size iyi hizmeti sunacaktır. bilgi@happyturizm.com adresimizden yetkilimizle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

İsrail’i ziyaret edecekseniz güvenlik koşullarının hassas olduğu Gazze, Lübnan ve Suriye sınırlarına yakın bölgelere seyahat ederken dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Filistin’e gidecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahatlerinden önce güvenlik koşullarıyla ilgili bilgi edinmeleri faydalarına olacaktır. İsrail vizesi almış olmanız ülkeye kesin olarak giriş yapacağınızı garanti etmez. İsrail’e girip giremeyeceğinize sınır görevlileri karar verecektir. Bu nedenle Gurion Havalimanı’nda İsrail güvenlik güçlerinin sorularına doğru cevap vermenizi ve kurallara uymanızı öneririz. Bu arada İsrail vizenizi doğru kullanmaya çalışın. Turistik vize ile İsrail’e girip ticaret yapmaya çalışanların vizeleri iptal edilebileceği gibi bu kişiler sınır dışı edilebilir. 

İsrail Vize Ücreti 2024

İsrail vize ücretleri vize türüne, giriş sayısına ve seyahat süresine göre değişiklik göstermektedir. Eğitim vizesi gibi uzun süreli vizelerde ücretler daha fazla olabilmektedir. İsrail vize ücretiyle ilgili kendi durumunuza uygun olarak ödemeniz gereken tutarla ilgili bilgi almak için bilgi@happyturizm.com adresimizden yetkilimizle iletişime geçebilirsiniz. Yetkilimizin size göndereceği bilgilendirme mailindeki tutar vize ücretiniz, konsolosluk harcınız ve bizim hizmet bedelimizi kapsamaktadır. Vize ücretinizi evraklarınızla birlikte ofisimize şahsen bırakabileceğiniz gibi dilerseniz banka hesap numaramıza havale edebilirsiniz. Yetkilimiz vize ücretinizi ödedikten sonra makbuzunuzu başvuru dosyanıza ekleyecektir. İsrail vize ücreti, başvuruların değerlendirmeye alınabilmesi içindir. Eğer herhangi bir sebeple vize verilmezse başvuru sahibine geri ödeme yapılmamaktadır. 

UYARILAR

 • İsrail vize başvurularında kullanılacak pasaportun en az 1 yıl geçerliliği olmalıdır.
 • İsrail Konsolosluğu istenilen belgeler haricinde ek belge talep edebilir.
 • İsrail vize ücretleri vize başvurusunun işleme alınabilmesi için talep edilmektedir. Vize başvuruları reddedildiği takdirde ücret iadesi yapılmamaktadır. 
 • B/2 vizesi düzenlenme tarihinden itibaren üç aya kadar olan bir sure boyunca geçerlidir. İsrail’deki kalma süresi Sınır Polisi tarafından belirlenecektir. Ziyaret süresini uzatmak isteyen bir ziyaretçi, İçişleri Bakanlığının bölgesel nüfus müdürlüklerinden birine bir müracaatta bulunabilir.
 • 10 kişi ve üstü İsrail turist vizesi başvurularında vizeler İsrail İçişleri Bakanlığı tarafından verilmektedir. Bu nedenle İsrail seyahati düzenleyecek turizm acentesinin İçişleri Bakanlığı'na başvuru yapması gerekmektedir. Bakanlık seyahate katılacak kişilerin vizelerini topluca tek bir kağıda basıyor.

İsrail vize başvurularınızda vize ücreti, gerekli evraklar, başvuru süreci ve daha fazla bilgi için arayınız. 0(312) 419 56 41

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek