Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Küba Vizesi Vize işlemleri

Küba Vizesi Nasıl Alınır?

 • Hizmet Puanı
 • (5.0)
2-7 Gün Hızlı vize Ödeme kolaylığı
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Küba Vizesi Nasıl Alınır?

Web sayfamız, Küba'ya yapacağınız seyahatlerde almanız gereken Küba vize başvuru işlemleri üzerine hazırlanmış bir sayfadır. Web sayfamızı dikkatli bir şekilde okumanız halinde Küba vizelerinizi kolayca alabileceğiniz gerekli koşulları bulabilirsiniz.

Küba Büyükelçiliği'nin illere göre yetki alanı sınırlaması bulunmazken Türkiye' nin hangi şehrinde ikamet ederseniz edin size en yakın Happy Turizm Vize - Danışmanlık Ofisimize vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvurular sırasında hazır bulunmanız gerekmezken evraklarınızı Kargo, Kurye veya üçüncü bir kişiyle ulaştırabilirsiniz. 

(!) Lütfen Dikkat (!) Türkiye'den alacak olduğunuz Küba vizelerinizle Küba devletine Amerika üzeri giriş yapamıyorsunuz. Küba'ya Amerika üzeri seyahat edecek vatandaşlarımızın dikkatine sunarız.

Küba Büyükelçiliği, Küba vize işlemlerini sonuçlandırma yetkisine sahip tek kurumdur. 

Küba Vize İstiyor mu?

Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamilleri geçerli bir vizeleri olmaksızın Küba’ya giriş yapamazlar. Bununla Birlikte Hususi, Hizmet ve Diplomatik pasaport hamili vatandaşlarımız Küba vize prosedüründen muaftırlar. Bordo pasaporta sahip vatandaşlarımız vize servisimiz aracılığıyla başvurularını tamamlayabilirler. Pasaportunuzu, fotoğrafınızı bilgi@happyturizm.com adresimize mail olarak iletmeniz halinde yetkilimiz size aynı gün içerisinde geri dönüş yapacaktır. Dilerseniz telefonla servisimize bağlanarak da Küba turist vizelerine dair sorularınızı yönlendirebilirsiniz.

Küba Vizesi İzmir

İzmir’de ikamet ediyorsanız vize işleminizi bilgi@happyturizm.com adresimize gerekli evraklarınızı mail atarak tamamlayabilirsiniz. Renkli, taranmış pasaport fotokopinizi bize ulaştırdıktan sonra Küba vize başvurunuzu aynı gün içerisinde tamamlıyoruz.   Bordo pasaportunuzla yaptığınız Küba vize işlemlerinizde 6 aylık süre ile tek girişli vize (Küba vizesi/turist kartı) alırsınız. Küba vizeleri tek girişlidir. Ülkeden çıkış yaptığınız andan itibaren geçerliliğini kaybeder. Türkiye Cumhuriyeti yeşil pasaport sahipleri Küba seyahatlerinde vizeden muaftır. Ancak Küba’ya yeşil pasaportla Amerika’dan girecek olanlar gerekli ve güncel bilgileri Küba Washington Büyükelçiliğinden almalıdırlar.

Küba Vize İşlemleri Ankara

Ankara ve Ankara çevresindeki illerden Küba’ya seyahat edecek vatandaşlarımız vize servisimiz aracılığıyla işlemlerini iki iş günü içerisinde tamamlayabilirler. Ankara’dan Küba vize işlemlerinizi hızla gerçekleştirmek için iletişim numaralarımızdan bizi arayabilirsiniz.

Türkiye’nin neresinde ikamet ederseniz edin Küba vize işlemlerinizi Happy Turizm Vize - Danışmanlık vize servisimiz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Ankara’dan yapılan başvuruları 2 iş günü içerisinde sonuçlandırarak vizenizi ikamet adresinize kargo ile göndermekteyiz. Küba vizesi Ankara işlemlerinizi en hızlı ve en güvenilir şekilde vize servisimiz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Küba vize başvurularında parmak izi beyanı ya da mülakat talep edilmemektedir. Bu nedenle vize başvuruları sizi adınıza gerçekleştireceğimiz online başvurudan sonraki 2 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Küba Vize İşlemleri

Küba Vize işlemlerinizi pasaportunuzu bizlere kargo ile göndererek hızlı şekilde tamamlayabilirsiniz. Küba vize işlemleriniz için pasaportunuzu renkli olarak taratarak bilgi@happyturizm.com adresine iletişim bilgilerinizle birlikte göndermeniz yeterlidir. Yetkilimiz size vize harç ve servis ücretini içerir bilgi e-maili yollayacaktır. Vize ücretinizi yatırdığınıza dair makbuzun fotoğrafını bize iletmeniz halinde vize başvurunuzu aynı gün içerisinde tamamlamaktayız.

Küba vize işlemlerinizi en hızlı şekilde Bursa’dan tamamlamak için pasaportunuzu taratarak (renkli) bize iletmeniz yeterlidir. Vizeler turist kartı olarak onaylanmaktadır. Turist kartınızı isterseniz ofisimizden elden teslim alabilir, isterseniz aynı gün içinde kargoya verilmesini talep edebilirsiniz. Küba vize başvuruları Küba Göçmenlik Bürosu’na online olarak yapılmaktadır. Tüm süreci yetkilimiz sizin adınıza yürütmektedir.

Küba Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Küba vize işlemlerinizde kullanacağınız pasaportunuzun yırtık sayfası bulunmaması, herhangi bir tahribata uğramış olmaması ve Küba’dan dönüş tarihinizden sonra 6 ay geçerliliği bulunması gerekmektedir. Zarar görmüş pasaportla Küba sınırından geçişinize izin verilmeyebilir. Bu konuda Küba Büyükelçiliği özellikle bildiri yayınlamıştır. Yeşil ve Gri pasaportların da en az 6 ay geçerliliği olmalıdır. 6 aydan daha az geçerliliği bulunan pasaportlarınızı yenilemenizi tavsiye ederiz.

Küba vizesi, Schengen, Birleşik Kralık veya Amerika vizeleri gibi pasaportunuza yapıştırılan bir vize değildir. Dolayısıyla pasaportunuzun aslını vize servisimize ulaştırmanıza gerek yoktur. Ancak pasaportunuzun Büyükelçilik yönergesine uyumlu olması gerekir. Pasaportunuzun renkli kopyasını dijital ortamda servisimize ulaştırmanız halinde başvurunuzu tamamlamaktayız. Küba vize işlemlerinizi vize servisimiz aracılığıyla gerçekleştirmeniz halinde gerekli işlemler en kısa sürede tamamlanacaktır. Küba vize işlemlerinize dair tüm soru, şikayet ve görüşleriniz için bizi arayabilirsiniz.

Aşağıda yer alan kategoriler kısa süreli Küba seyahatleriniz içindir.

•    Turistik vize

Küba Vize Başvuru Formu

Küba turist vizesi başvurunuzu vize servisimiz aracılığıyla gerçekleştirirseniz başvuru formu olmaksızın işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Küba vize başvurunuz için fotoğraf ve pasaportunuzu vize servisimize sunmanız yeterli olacaktır. Küba vize başvuru işlemi online olarak Küba Göçmenlik Bürosu aracılığıyla tamamlanmaktadır.

Evraklarınızı içeren mailinizi aldığımızda Küba vize işlemlerinizi tamamlamakta, Küba turistik vize kartınızı tarafınıza kargo ile göndermekteyiz, dilerseniz vize servisimizi ziyaret ederek elden de teslim alabilirsiniz.

Küba vize başvurularınızda şahsen form doldurmanıza gerek yoktur. Küba vizenizi Happy Turizm Vize - Danışmanlık’dan almanızın en büyük avantajı bütün işlemi tek bir mail göndererek tamamlayabilmenizdir. İşleminiz sonuçlandırıldığında Küba vize kartınız vize servisi temsilcimize bildirdiğiniz ikamet adresinize kargo ile gönderilmektedir.

Küba turistik vize kartınız onaylandıktan sonra İstanbul’da ikamet eden başvuru sahipleri İstanbul merkez ofisimize gelerek vizelerini teslim alabilirler. Yetkilimizle yapacağınız görüşmelerde bir değişiklik söz konusu olduğunda lütfen bu durumu vakit kaybetmeden yetkilimize bildiriniz.

Küba Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Küba vize işlemleri ortalama 2 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Küba Büyükelçiliğinin yetki alanı kısıtlaması olmamasından dolayı tüm vize başvurularını İstanbul merkez servisimizden en hızlı şekilde tamamlamaktayız.  Küba turistik vize ücretini ve vize işlem sürecinde dikkat edilmesi gerekenleri içerir bilgi e-mailini lütfen yetkilimizden talep ediniz.

Küba vize başvuruları ortalama olarak 2 iş gününde onaylanmaktadır. Bu süre Küba Büyükelçiliğinin ve Küba Göçmenlik Ofisi’nin yoğun olduğu tarihlerde uzayabilmektedir. Yabancı pasaportla yapılan başvurular da daha uzun sürede sonuçlanabilmektedir.

Küba Vizesi Ücreti

Küba vize ücreti 2024 yılı konsolosluk harç bedeli ve vize servisi hizmet bedelini içermektedir. Yetkilimize mail attığınızda size ücret ve prosedür bilgisini içeren bir mail iletecektir. Küba vize ücretleri Ankara Küba Büyükelçiliğinin inisiyatifiyle güncellenmektedir. En güncel fiyat bilgisi için lütfen bizi arayınız veya bilgi@happyturizm.com adresimize mail atınız. Güncel fiyat bilgisi konusunda yetkililerimiz sizi yardımcı olacaktır.  

Uyarılar!

 • Küba vizesi diğer vizeler gibi pasaportunuza yapıştırılmadığı için Küba vize kartınızı ve pasaportunuzu seyahatiniz süresince yanınızdan ayırmamanız gerekmektedir.
 • Küba vizesine Türkiye’den başvuru yapacak yabancı uyruklu vatandaşların kendi uyruklarına ait Türkiye oturum izni belgeleri ile Küba vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.
 • Küba’ya yapacağınız seyahatlerden önce pasaportunuzun geçerlilik süresini kontrol etmenizi öneririz.  Tüm kategorilerdeki T.C. pasaportların en az 6 ay geçerliliği olmalıdır.
 • Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu vatandaşlar Küba vize işlemleri için ikamet izinleriyle başvuru yapmalıdırlar. Türkiye’den başvuru yapacak yabancı uyruklu vatandaşlar da kendi uyruklarına ait pasaportlarını Küba seyahatleri boyunca yanlarında bulundurmalıdırlar.
 • Küba Turistik vizesi 6 ay geçerli olup, ülkede 30 gün konaklama olanağı sağlamaktadır. Daha uzun süre kalmak istediğiniz durumlarda Küba’daki resmi makamlara başvuru yaparak vizenizi 30 gün daha uzatabilirsiniz.
 • Küba turistik vizesi pasaporta basılan bir vize değildir. Yetkili Küba vize servisinin kaşesi ve Küba Büyükelçiliği seri numarasının bulunduğu seyahat kartı şeklinde sunulmaktadır.
 • Küba Ticari vizesi için Küba’da iş ilişkisi içinde olduğunuz firmadan aldığınız davetiye ve diğer başvuru evrakları ile birlikte Küba Büyükelçiliği’ne başvuru yapmalıdır.
 • Vize başvurunuz onaylandığında, yetkili Küba vize servisinin kaşesi ve Küba Büyükelçiliği barkod numarasının olduğu seyahat kartınızı size ulaştırmak üzere kargo ve kurye hizmetimiz bulunmaktadır.
 • Küba’da ikili para sistemi mevcuttur. Küba pesosu ve Küba Konvertible Pesosu (CUC). Yabancılar Küba seyahatlerindeki alışverişlerde CUC kullanmaktadır. Vatandaşlarımızın paralarını yalnızca “CADECA” adlı döviz büroları veya bankalarda çevirmeleri tavsiye edilmektedir. Küba’dan havaalanlarında 25 CUC tutarında ülkeden çıkış vergisi talep edilmektedir.?
 • Dışişleri Bakanlığımız uyarınca Küba seyahatleri için aşı olunması zarureti yoktur. Ülkede genel olarak sağlıklı bir ortam mevcut olup sağlık hizmeti tatminkâr seviyededir. Sivrisineklere karşı sprey ve diğer gerekli olabilecek ilaçların götürülmesi yararlı olabilir.

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek