Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Cape Verde Vizesi Vize işlemleri

Cape Verde Vizesi Nasıl Alınır?

  • Hizmet Puanı
  • (5.0)
2-7 Gün Hızlı vize Ödeme kolaylığı
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Cape Verde Vizesi Nasıl Alınır?

Türkçesi Yeşil Burun Adaları olarak bilinen Cape Verde, plajları nedeniyle Afrika’nın Karayipleri olarak anılır. Cape Verde ile Türkiye Cumhuriyet arasında vize muafiyeti anlaşması yoktur. Bu nedenle Cape Verde’ye turistik veya ticari ziyaret gerçekleştirmek isteyen Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin mutlaka vize alması gerekmektedir.

Cape Verde Vizesi Nasıl Alınır?

Cape Verde Cumhuriyeti’nin Türkiye’deki en yetkili dış temsilciliği İstanbul Cape Verde Fahri Konsolosluğu’dur. Bu temsilcilik diplomatik yetkiye sahip olmadığından vize başvurularıyla ilgili hizmet vermemektedir.  Cape Verde vizesi almak isteyen kişiler Almanya, Belçika, Fransa, İtalya, İspanya, Senegal gibi ülkelerde bulunan Cape Verde dış temsilciliklerine ya da Dakar Büyükelçiliği’ne acenteler aracılığıyla vize başvurularını yapabilirler.

Cape Verde vize başvurunuzu yapabileceğiniz yetkili acentelerden biri de Happy Turizm’dir. Happy Turizm Cape Verde vize işlemleriyle ilgili kolaylaştırılmış vize hizmeti sunmaktadır. Bunun için yapmanız gereken tek şey, Cape Verde seyahat tarihleriniz belli olduğunda ülkeye giriş-çıkış tarihlerinizi, hangi havalimanından giriş yapacağınızı ve Türkiye’deki iletişim bilgilerinizi beyan edeceğiniz Happy Turizm Vize Talep Formunu doldurmanızdır. Vize talep formunu bilgi@happyturizm.com adresimize mail göndererek yetkilimizden isteyebilirsiniz. Bu formu ve pasaportunuzda kimlik bilgilerinizin yer aldığı sayfayı taratarak yetkilimize mail yoluyla ilettiğinizde başvurunuzu sizin gitmenize gerek kalmadan gerçekleştirecektir.

Ayrıca Cape Verde vize başvurularında gerekli görüldüğünde ek evraklar istenebileceğini hatırlatırız. Böyle bir durumda da Happy Turizm yetkililerimiz sizleri bilgilendirecek, evraklarınızın kontrolünü yapacaktır. Yetkililerimize Cape Verde vizesiyle ilgili merak ettiğiniz soruları sormaktan çekinmeyiniz.

Cape Verde Kapıda Vize

Yeşil Burun Adaları’nın (Cape Verde) ayrıca Kapıda Vize uygulaması da vardır. Bu ülkeye seyahat edecek Türk vatandaşları Cape Verde Havalimanı’nda ülkeye giriş sırasında vizelerini alabilirler. Cape Verde Kapıda Vizesi için 25 Euro ödenmesi gerekmektedir.

Cape Verde Vizesi 

Cape Verde vizesine Türkiye'nin her yerinden, evraklarınızı Ankara’daki Happy Turizm ofisimize göndermeniz yeterlidir.Biz sizin için başvurunuzu gerçekleştirir ve süreçle ilgili her türlü bilgilendirmeyi tarafınıza yaparız. Yetkilimizle arayarak ya da mail göndererek iletişime geçebilir ve Cape Verde vizesiyle ilgili merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz.

Cape Verde Vizesi Başvuru Formu

Cape Verde vize başvurularındaki ilk aşama Cape Verde Vize Başvuru Formu’nun eksiksiz bir şekilde doldurulmasıdır. Bu formu İngilizce, okunaklı bir yazıyla, büyük harflerle ve tükenmez kalemle doldurmanız gerekmektedir. Cape Verde Başvuru Formu’nda Adınız, soyadınız, cinsiyetiniz, doğum tarihiniz gibi kişisel bilgilerin yanı sıra, Cape Verde seyahat amacınız, seyahat tarihleriniz, nerede kalacağınız, vizenizi kaç girişli istediğiniz gibi sorular yer almaktadır. Vize yetkilisi başvuru sahibiyle ilgili değerlendirme yaparken başvuru formunda beyan edilen bilgileri dikkate aldığından bu bilgileri doğru ve gerçeğe uygun olarak yazmaya özen gösterin. Ayrıca konsolosluk yetkililerinin formda beyan ettiğiniz bilgileri ispatlamanız için bazı evraklar isteyebileceğini unutmayınız. Aksi bir durumda vizeniz olumsuz sonuçlanabilir. Formu doldurduktan sonra ilgili bölümü imzalayıp, formu başvuru dosyanıza koyabilirsiniz.

Bu arada Cape Verde vize işlemlerini Happy Turizm aracılığıyla yaptığınız takdirde Vize Talep Formu’nu doldurmanız yeterli olacaktır. Bu formda da kişisel bilgileriniz yanı sıra Cape Verde seyahatinizin amacı, tarihleri, konaklama adresiniz gibi bilgiler sorulmaktadır.

Cape Verde Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Cape Verde Vizesi için gerekli evraklar vize türüne ve başvuru sahibinin mesleki durumuna göre değişiklik göstermektedir.

Cape Verde Vize Türleri

  • Turistik Vize
  • Ticari Vize
  • Transit Vize
  • Aile Ziyaret Vizesi
  • Diplomatik Vize

Cape Verde vize başvurusunda bulunmadan önce seyahat amacınıza göre vize türünüzü belirlemenizi tavsiye ederiz. bilgi@happyturizm.com adresimize mail göndererek yetkilimizden Cape Verde vizesi için 2024 güncel evrak listesini isteyebilir ve buna göre evraklarınızı hazırlayabilirsiniz. Yazımınız devamında Cape Verde vize evraklarını sizler için derledik.

Cape Verde vize işlemleri için gerekli evrakların başında Vize Başvuru Formu geliyor. Seyahat bitiminden itibaren minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport (en az 2 boş sayfası bulunmalı) ve pasaport fotokopisi, 2 adet biometrik fotoğraf (arka fonu beyaz, güncel tarihli) Otel ve uçak rezervasyon belgeleri, seyahatinizi gerçekleştirmeye yetecek kadar paranızın olduğu banka hesabınıza ait döküm, ticari vize başvurularında Cape Verde’deki şirketten davetiye mektubu, aile ziyaret vizesi başvurularında davetiye, çalışanlar için şirketlerinden aldıkları referans mektubu, sarıhumma aşı kartı sertifikası ve Uluslar arası Sağlık Sigortası başvuruda istenen diğer evraklardır. Ancak unutmayınız ki vize yetkilileri gerekli görürlerse ek evrak talebinde bulunabilirler. Vizeniz onaylanmadan kesin uçak biletlerinizi almamanızı tavsiye ederiz.

Cape Verde Vizesi Sarıhumma Aşısı

Cape Verde Cumhuriyeti’nde sarıhumma salgını görüldüğünden ülkeye seyahat etmeyi düşünen herkesin mutlaka sarıhumma aşısı yaptırması gerekmektedir. Bu nedenle Cape Verde’ye seyahatinizden en az 10 önce sarıhumma aşınızı yaptırmanızı tavsiye ederiz. Ülkeye giriş sırasında sınır polisi kontrol yapabileceği için uluslararası sarıhumma aşı sertifikanızı seyahatiniz süresince yanınızda taşımanızı öneririz. Bu arada Cape Verde’ye seyahatiniz öncesinde kızamık, tifo, difteri, gibi rutin aşılarınızın tam olduğundan emin olun. Ayrıca su ve yiyeceklerden bulaşma ihtimaline karşı Hepatit A ve tifo aşılarınızı da yaptırabilirsiniz.

Cape Verde Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Cape Verde vize işlemleri 3-10 iş günü içerisinde bir sonuçlandırılmaktadır. Çalışma ve öğrenim amaçlı vize başvuruları daha uzun sürede sonuçlanabilmektedir. Konsolosluk yetkilisi ek evrak talep ederse  de vize işlem süresi uzayabilmektedir. Cape Verde vizenizin seyahat tarihinizde elinizde olmasını isterseniz seyahatinizden en az 1 ay önce başvurunuzu gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz.

Cape Verde Vize Ücret 2024

Yeşil Burun Adaları ( Cape Verde) vize ücretleri vize türüne ve vizenin kaç girişli olacağına göre değişiklik göstermektedir. Cape Verde Cumhuriyeti, tek girişli ve çok girişli ticari, aile ziyaret, transit, diplomatik vize vermektedir. Bu vize çeşitlerinin fiyatları birbirinden farklıdır. Cape Verde vize başvurusunda ödeyeceğiniz ücretle ilgili bilgi almak için bilgi@happyturizm.com adresimize mail gönderebilirsiniz. Yetkilimiz size ücret bilgilendirme maili gönderecektir. Burada belirtilen tutar; vize ücretiniz, konsolosluk harcınız ve bizim hizmet bedelimizi kapsamaktadır. Otel ve uçak rezervasyonlarınızı ofisimiz aracılığıyla yaptırmak isterseniz da bunlar için ek ücret talep edilmemektedir.

Cape Verde Vize Reddi

Cape Verde vize başvurularıyla ilgili karar verme yetkisi konsolosluk yetkililerindedir. Evraklarınız tam olsa bile başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. Vize yetkilisi red gerekçesini açıklamak zorunda değildir. Ancak vizeniz eksik ve yanlış evrak veya banka hesabınızın yetersiz görülmesi gibi nedenlerle iptal edilmiş olabilir. İkinci başvurunuzda tekrar aynı hatalara düşmemek için başvuru öncesi danışmanlık almanızı tavsiye ederiz. Bu arada Cape Verde vizeniz red ile sonuçlanmış olsa bile vize ücretinizin geri iade edilmeyeceğini bilmelisiniz.

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek