Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Cibuti Vizesi Vize işlemleri

Cibuti Vizesi Nasıl Alınır?

  • Hizmet Puanı
  • (5.0)
2-7 Gün Hızlı vize Ödeme kolaylığı
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Cibuti Vizesi Nasıl Alınır?

Cibuti Vize İşlemleri | 72 Saatte Cibuti Vizesi

Diplomatik (Siyah) , Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahiplerinin Cibuti’ye yapacakları 3 aydan  kısa süreli seyahatler için vize almaları gerekmezken, Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin yolculuk öncesinde vize almaları gerekir.

Umuma Mahsus pasaport sahipleri Happy Turizm aracılığı ile Cibuti Vizesini hızlı ve sorunsuz bir şekilde alabilirler.

Cibuti Vizesi Nasıl Alınır?

Cibuti Vizesi online olarak alınabilen bir vizedir. Gerekli olan belgelerin tarafımıza mail olarak atılması, vize başvurunuzun yapılması için yeterli olmakta. Başvurunuzun tamamlanmasının ardından sonuçlanan Cibuti Vizesini uzmanlarımız size mail olarak iletirler. Maildeki dokümanın çıktı alınarak yanınızda bulundurulması yeterlidir.

Cibuti Kapıda Vize Uygulaması Var mı?

1 Mayıs 2018 tarihi itibariyle Cibuti Kapıda Vize uygulaması sonlandı. Bu tarihten itibaren Cibuti vizeleri Cibuti Ankara Büyükelçilliği'nden ya da online olarak alınmak durumundalar.

Cibuti Vize Türleri

Cibuti Elektronik vizesi çeşitlerini aşağıda bulabilirsiniz. Gerekçelerinize uygun başlığın hangi seçeneğe dahil olduğundan emin olamıyorsanız uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

  • Cibuti Turistik Vize
  • Cibuti Ticari Vize
  • Cibuti Aile Ziyaret Vizesi

Cibuti Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler

Vize başvuru aşaması için gerekli olan belgelei aşağıda bulabilirsiniz.

  • En Az 6 Ay Geçerliliğe Sahip Pasaport Görüntüsü (Resimli Olan 2. Sayfa)
  • 1 Adet Destekleyici Belge ( Otel Rezervasyonu veya Uçak Bileti ya da Davetiye)
  • Yukarıdaki 2 belgenin tarafımıza mail atılması Cibuti Vize Başvurusu için yeterlidir.

Cibuti Vizesi Pasaporta Basılır mı?

Hayır. Cibuti vizesi elektronik olarak alınır ve pasaporta basılmaz. Üzerinde özel bir karekod bulunan Cibuti Elektronik Vizesi, herhangi bir yazıcıdan çıktı alınarak kullanılır.

Cibuti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Gerekli olan belgelerin tarafımıza mail atılmasından sonra uzmanlarımız zaman kaybetmeden başvurunuzu gerçekleştirirler. Bu aşamadan sonra 1-3 iş günü içinde Cibuti E-Vize Başvurusu sonuçlanır. 

Cibuti Vizesi için Bölge Ayrımı Var mı?

Hayır. Cibuti Vize Başvurusu için herhangi bir bölge ayrımı bulunmaz. Türkiye’nin tüm illerinden, hatta yurtdışındayken bile Cibuti vize başvurunuzu kurumumuz aracılığı ile tamamlayabilirsiniz. 

Cibuti Vizesi Çok Girişli Olabilir mi?

Ne yazık ki hayır. Cibuti vizeleri tek girişli olarak onaylanmaktadır.  Tekrarlanan ziyaretlerinizi için yeniden vize başvurusunda bulunmanız gerekir.

Cibuti Vizesi En fazla Kaç Günlük Alınabilir?

Umuma Mahsus pasaport sahipleri 90 güne kadar vize başvurusunda bulunabilirler.

Cibuti Vize Ücreti

Cibu E-Vize Ücreti konaklama gün sayınıza göre değişkenlik gösterir. 2024 Yılı güncel Cibuti Vize Ücretleri için uzmanlarımızdan bilgi talep edebilir, size en yakın şubemizle görüşebilir, bilgi@happyturizm.com adresine mail atablirsiniz.

Cibuti Vize Başvuru Formu

Cibuti vize başvuru formu online olarak doldurulur. Elektronik ortamda girilen bu bilgilerin uygun formatta ve hatasız girilmesi oldukça önemlidir. Bu aşmada uzmanlarımız, Cibuti Vize başvuru formunu doldururlar. Sizin bu aşamayı düşünmeniz gerekmez.

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek